شنبه 15 آذر 1399
دانشکده فنی و مهندسی

دانشکده فنی و مهندسی

دانشکده فنی و مهندسی، فعالیت خود را از سال 1374 با هدف ایجاد یک قطب مهندسی کارآمد در قزوین و ایجاد امکانات مناسب جهت پرورش استعدادهای جوانان و تأمین نیروی انسانی متخصص، اجرای طرح های صنعتی و استقلال علمی کشور آغاز کرده است و در حال حاضر یکی از بزرگترین دانشکده های دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به شمار می رود. تنوع رشته های این دانشکده به گونه ای است که اکثر رشته های اصلی گروه فنی و مهندسی را شامل شده و پاسخگوی نیازمندی های جامعه و علایق متقاضیان ورود به دانشگاه است. تعداد اعضای هیات علمی این دانشکده بالغ بر 90 نفر است که در گروه های مختلف آموزشی مهندسی برق، مواد و سرامیک، عمران، مکانیک، معدن، کامپیوتر، آب، بیوتکنولوژی، فضای سبز، مهندسی تولیدات گیاهان دارویی و اصلاح نباتات، مشغول به تربیت دانشجویان در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی هستند.

دانشکده فنی و مهندسی با در اختیار داشتن فضاهای آزمایشگاهی و کارگاهی مناسب در تمامی حوزه های مهندسی، بهره گیری از امکانات ویژه ای مانند ابررایانه ملی با توان پردازشی سه و نیم بیلیون عملیات در ثانیه و با تکیه بر توان علمی و تحقیقاتی اساتید متخصص خود، تصمیم به توسعه و گسترش دوره های دکتری در تمامی رشته های فوق الذکر را دارد. تاسیس و راه اندازی دوره های دکتری مهندسی عمران (خاک و پی)، مهندسی برق (مخابرات)، مهندسی آب (آبیاری و زهکشی)، مهندسی اصلاح نباتات و بیوتکنولوژی کشاورزی نمونه ای است از تلاش های به ثمر نشسته مجموعه کارکنان دانشکده در راستای دستیابی به این هدف.

کسب مقام های برجسته ملی و بین المللی در زمینه های گوناگون علمی و تحقیقاتی و همچنین کسب رتبه های برتر در آزمون وروردی کارشناسی ارشد و ادامه تحصیل تعداد زیادی از فارغ التحصیلان در مقاطع بالاتر، از شاخص های بارز این دانشکده است. کسب رتبه دوم در مسابقات طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین کشور (تیم هوافضای سرد) و کسب رتبه اول طراحی خودروی هیبریدی در سومین دوره مسابقات ملی طراحی ماشین (تیم سیمرغ) نمونه ای است از توانمندی های این دانشکده در حوزهای مختلف مهندسی که امیدواریم با تلاش و پشتکار دانشجویان جدیدالورود، شاهد توسعه و رشد روزافزون این گونه فعالیت ها، در آینده ای نزدیک باشیم.

 

چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393 - 21:03:10
259959